Październik 12, 2020

Laser frakcyjny jako skuteczny zabieg do redukcji przebarwień i blizn

Laser frakcyjny to nowoczesne urządzenie, za pomocą którego wykonuje się wiele zabiegów w zakresie medycyny estetycznej. Bez tego sprzętu wręcz trudno byłoby sobie wyobrazić pewne działania. Do czego przede wszystkim wykorzystuje się laser frakcyjny? Urządzenie to stosuje się głównie do redukcji zmarszczek, a także usuwania blizn, przebarwień i innych niedoskonałości skóry. Zwłaszcza tych, które występują na twarzy, bowiem to one są najbardziej widoczne i mogą powodować największy dyskomfort. W dodatku trądzik, po którym pozostają blizny, atakuje zazwyczaj właśnie twarz, więc także i z tego powodu laser frakcyjny wykorzystuje się często do zabiegów wykonywanych na twarzy.

Charakterystyka zabiegu laserem frakcyjnym

W jaki sposób działa laser frakcyjny? Urządzenie to wytwarza promieniowanie, które wnika w skórę i prowadzi do wypalenia uszkodzonej wskutek blizny lub przebarwienia tkanki. Choć może to brzmieć dość groźnie, w istocie chodzi o to, aby, poprzez wypalenie uszkodzonej tkanki, wywołać naturalny proces regeneracji i spowodować powstanie nowych tkanek w miejsce starych, zużytych. To właśnie z tego względu zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego jest zabiegiem regeneracyjnym. Nie ukrywa on defektów skóry, tylko realnie doprowadza do tego, że skóra się odmładza. Efekty zabiegu laserem frakcyjnym są widoczne już po kilku tygodniach i trwają tak długo, dopóki nowo powstała tkanka sama się nie zestarzeje.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Czy do wykonania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego istnieją jakieś przeciwwskazania? Tak, jest ich trochę, dlatego też każdorazowo przed zdecydowaniem się na zabieg laserem frakcyjnym należy upewnić się, czy nie wykazuje się do tego żadnych przeciwwskazań. Niektóre z nich mają związek ze stanem skóry. Jednym z najpoważniejszych czynników, jakie decydują o niemożności wykonania zabiegu laserem frakcyjnym, jest nowotwór skóry. Do przeciwwskazań należą też zapalenia skóry, mocna opalenizna czy choroby skórne takie jak łuszczyca. Inną grupę przeciwwskazań tworzy historia zabiegów. Lasera nie można bowiem używać za często, a odpowiedni czas trzeba odczekać także od innych zabiegów, na przykład tych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. O tym, czy możemy wykonać zabieg laserem frakcyjnym, decyduje także to, jakie leki przyjmujemy, oraz ogólny stan organizmu. Przeprowadzenie tego zabiegu wyklucza, chociażby ciąża.