Wrzesień 1, 2020

Laser frakcyjny – najlepszy zabieg w walce z rozstępami

Choć ciąża to wspaniały czas, niestety często pozostawia po sobie przykrą pamiątkę na kobiecym ciele. Mowa oczywiście o rozstępach. Mimo że właśnie u kobiet po ciąży pojawiają się one najczęściej, często borykają się z nimi także mężczyźni uprawiający intensywnie sporty siłowe bądź też inne osoby z różnych przyczyn. Czy pozostaje nam tylko się z nimi pogodzić? A może jest jakiś sposób, by pozbyć się tych specyficznych blizn?

Powstawanie rozstępów

Najczęstszą przyczyną powstawania rozstępów są uszkodzenia mechaniczne bądź zmiany hormonalne. Niektórzy z nas są po prostu obarczeni genetycznym prawdopodobieństwem powstawania rozstępów pomimo prawidłowego tempa wzrostu i utrzymywania stałej masy ciała. Z kolei mówiąc o uszkodzeniach mechanicznych mamy tu do czynienia po prostu ze zbyt intensywnym rozciąganiem się skóry. Choć jest ona niesamowicie elastyczna, zbyt szybka zmiana wagi czy wzrostu może doprowadzić do pękania włókien kolagenowych w warstwie skóry właściwej, czego efektem są właśnie rozstępy widoczne na ciele gołym okiem. Choć nie są one żadnym zagrożeniem dla naszego życia ani zdrowia, to jednak wrażenia estetyczne z nimi związane mogą być przyczyną kompleksów. Dlatego medycyna estetyczna oferuje wiele różnych sposobów walki z rozstępami. Zabiegi takie jak dermabrazja, mezoterapia czy karboksyterapia wykorzystują najnowocześniejsze metody zwalczania blizn, w tym również rozstępów. Różnią się one od siebie oczywiście inwazyjnością, bolesnością czy efektem końcowym. Dziś chcemy się przede wszystkim skupić na jeszcze jednej skutecznej metodzie – laserze frakcyjnym.

Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym

Niezwykle precyzyjna i skuteczna metoda usuwania rozstępów za pomocą lasera frakcyjnego zdobywa coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – lasery frakcyjne CO2 stanowią pewnego rodzaju przełom w tej i innych dziedzinach medycyny estetycznej. Ich dużą zaletą jest wybiórcze skupianie się tylko na uszkodzonych fragmentach skóry, dzięki czemu ingerowanie w większe powierzchnie skóry mające miejsce przy starszych laserach odchodzi do lamusa. Dzięki mikroskopijnym laserowym igiełkom laser frakcyjny CO2 przekłuwa skórę powodując jej mikro-uszkodzenia. Co ważne, impulsy światła laserowego wkłuwają się w warstwę skóry właściwej na taką głębokość, aby nie powodować oparzeń, ale w odpowiedni sposób stymulować tkanki do regeneracji. Dzięki siateczce takich mikroskopijnych uszkodzeń, regeneracja jest jeszcze bardziej efektywna, a organizm produkuje nowe włókna kolagenowe. Metoda ta jest przede wszystkim bardzo bezpieczna, a gojenie naprawdę szybkie. Sam zabieg jest najczęściej bezbolesny, a jedynymi jego skutkami może być zaczerwienienie bądź drobne pęcherze, które dość szybko zanikają. W walce z rozstępami potrzebna jest jednak cierpliwość - niezależnie od zastosowanej metody. Dlatego zabieg z użyciem lasera frakcyjnego warto powtórzyć od 3 do 6 razy (w zależności od głębokości rozstępów), aby mieć pewność najlepszych i długotrwałych efektów.