Sierpień 10, 2020

Peeling węglowy jako skuteczny sposób w walce z trądzikiem młodzieńczym i dojrzałym

Trądzik młodzieńczy i dojrzały wymaga stosowania sprawdzonych i profesjonalnych metod leczenia. Jedną z nich jest wykonywany w naszej klinice peeling węglowy. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

Dlaczego peeling węglowy jest skuteczny w leczeniu trądziku?

Peeling węglowy to rewolucyjny zabieg, z którego chętnie korzystają nasi klienci. Polega on na pokryciu skóry koloidalną zawiesiną węgla i na naświetleniu jej laserem Q-Switch, dzięki czemu drobinki węgla wnikają w skórę trądzikową, a następnie zostają pochłonięte przez wiązki świetlne lasera.

W efekcie zabieg pozwala dokładnie oczyścić skórę ze znajdujących się na niej zanieczyszczeń (np. kurzu, pozostałości po makijażu), a także sebum, które jest świetną pożywką dla bakterii. Dzięki temu peeling węglowy redukuje zaczerwienienie, a także usuwa wypryski, zaskórniki, krosty i grudki. Ponadto zabieg usuwa zrogowaciały naskórek, dzięki czemu odblokowuje i zwęża pory, skutecznie zmniejszając stan zapalny. Peeling usuwa też przebarwienia pozapalne, z którymi często borykają się nasi klienci zarówno podczas leczenia trądziku młodzieńczego, jak i dojrzałego. Dodatkowo procedura pobudza komórki skóry do odbudowy, pomaga ujednolicić jej koloryt, a także stymuluje produkcję kolagenu. To sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, rozjaśniona i wygładzona.

Efekty peelingu węglowego są widoczne już po pierwszej wizycie. Należy jednak pamiętać, że rezultaty są indywidualne i mogą mieć na nie wpływ czynniki takie jak wiek, stan skóry, rodzaj trądziku, tryb życia itp. Zalecamy, by wykonywać go kilka razy w roku.

Jak wygląda procedura peelingu węglowego?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest specjalistyczna konsultacja, która pozwala zaplanować plan terapii oraz wykluczyć obecność przeciwwskazań do zabiegu. Następnie kosmetolog wykonuje demakijaż skóry. Aby rozpocząć zabieg laserowego peelingu węglowego, na skórę twarzy oraz dekoltu specjalista nakłada maskę węglową. Po upływie około 15 minut naświetla skórę wysokoenergetycznym laserem Q-Switch, który absorbuje drobinki węgla. Zabieg trwa około 30-40 minut.