Sierpień 24, 2020

VelaShape - niezastąpiony zabieg w walce z cellulitem

Cellulit występuje u około 85% kobiet powyżej 20. roku życia*. Objawia się nierównościami na skórze ud, pośladków, bioder, kolan i ramion. Aby się go pozbyć, warto wykonać w naszej klinice zabieg VelaShape. Dowiedz się, w jaki sposób wyszczupla i kształtuje sylwetkę.

Jak pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Żmudne terapie najczęściej dotyczą tylko zaawansowanych postaci cellulitu, które wymagają leczenia specjalistycznego. U tych osób sprawdzają się zabiegi medyczne takie jak: lipoliza, liposukcja, karboksyterapia lub mezoterapia igłowa. Należy jednak podkreślić, że u większości kobiet występuje łagodna postać cellulitu. Aby się jej pozbyć, wystarczy stosowanie powszechnych terapii antycellulitowych. Jedną z nich jest popularny na świecie zabieg VelaShape, który cieszy się dużym zainteresowaniem również w Polsce, w tym także w naszej klinice.

Na czym polega zabieg VelaShape?

Zabieg Vela Shape to skuteczne usuwanie cellulitu, gdyż łączy w sobie mechaniczny masaż podciśnieniowy z radiorefrakcją i podczerwienią.

Na początku procedury podczerwień podwyższa temperaturę tkanki tłuszczowej, co pobudza metabolizm do szybszego spalania komórek tłuszczowych. Następnie mechaniczny masaż podciśnieniowy usprawnia krążenie krwi, poprawia drenaż limfatyczny, a także rozrywa zwłóknienia, co umożliwia modelowanie wybranej partii ciała. Ostatecznie radiorefrakcja (prąd RF) pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych, by w efekcie skóra stała się elastyczna i jędrna.

Kto może wykonać zabieg VelaShape?

Zabieg VelaShape przeznaczony jest dla osób, które chcą:

  • zredukować cellulit,
  • zmniejszyć obwody wybranych partii ciała,
  • ujędrnić skórę,
  • wymodelować sylwetkę.

Wykonanie serii zabiegów zalecane jest także wszystkim osobom, którym zależy na bezpiecznym i bezinwazyjnym uzyskaniu efektów. Ta procedura nie powoduje dyskomfortu, a także nie wyłącza z życia codziennego.

Należy również pamiętać, że wykonanie zabiegu VelaShape jest możliwe tylko wtedy, gdy nie stwierdza się przeciwwskazań do zabiegu. Wśród najczęstszych z nich znajdują się:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • miesiączka,
  • antybiotykoterapia,
  • choroby serca,
  • żylaki itp.

* M. Grzeszczuk, E. Garasińska-Pryciak, Etiologia, obraz kliniczny oraz diagnostyka cellulitu, Kosmetologia Estetyczna, 5/2015/vol.4, s. 489-493.